TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Wiza i przepisy celne w Tunezji

Aby nasze wakacje w Tunezji były od samego początku do końca w pełni udane, to musimy się do nich odpowiednio przygotować. Warto jeszcze przed wyjazdem zapoznać się z aktualnymi przepisami celnymi i wjazdowymi, aby na granicy nie mieć kłopotów i żeby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Wiza do Tunezji

Od 2008 roku Polacy nie potrzebują wiz wjazdowych do Tunezji. Pod warunkiem jednak, że pobyt nie będzie przekraczał 3 miesięcy lub też jeżeli wybieramy się tam do pracy bądź też na uczelnię. W tych dwóch przypadkach trzeba postarać się w ambasadzie o wizę. Pozostali turyści aby wjechać na terytorium Tunezji potrzebują jedynie ważnego paszportu i tu uwaga, musi on być ważny na minimum 3 miesiące, licząc od momentu wjazdu, nawet wówczas gdy na terytorium Tunezji mamy zamiar przebywać tylko kilka dni. Pamiętajmy o tym, że również dzieci muszą posiadać ważny paszport ze zdjęciem, na takich samych warunkach jak osoby dorosłe.

Przepisy celne

Na granicy tunezyjskiej zostanie sprawdzony nasz paszport, a także bagaż. Co zatem możemy wwieźć na terytorium Tunezji? Podobnie jak i w państwach europejskich, można wwieźć 400 sztuk papierosów, 2 litry alkoholu, 1 kamerę i dwa aparaty. Ponadto można mieć przy sobie produkty spożywcze w ilościach na własny użytek. Bardziej rygorystyczne są przepisy przy opuszczaniu Tunezji, gdyż nie można wywieźć żadnych rzeczy na których nie będziemy posiadać rachunków, także dzieł sztuki i zwierząt. Co też niezwykle ciekawe, można zabrać ze sobą tylko małą buteleczkę miejscowych perfum, która nie przekracza 250ml.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO