TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Waluta w Tunezji - kurs wymiany - dinar tunezyjski

Walutą obowiązującą w Tunezji jest dinar tunezyjski, którego równowartość to 100 milimów. Dinary tunezyjskie nie są wymienialne nigdzie indziej na świecie tylko właśnie tam. Zatem pamiętajmy o tym, aby nie wymieniać od razu dużych kwot, bo na pewno wiele stracimy wymieniając powtórnie przed wyjazdem.

Gdzie kupować dinary tunezyjskie?

Jak już wspomnieliśmy na początku, dinary tunezyjskie są możliwe do kupienia tylko w Tunezji. Aby jednak je tam zakupić musimy mieć przy sobie euro, dolary lub funty. Z inną gotówką możemy mieć problem, gdyż nikt w Tunezji jej nam nie wymieni. Wymieniać walutę można w bankach, w hotelach i na lotnisku. Z wymianą powyższych walut nie będziemy mieć zatem najmniejszego problemu w Tunezji. Warto też wiedzieć o tym, że nigdzie w Tunezji nie można płacić w innej walucie niż dinary. Zatem każdego turystę czeka wymiana i oczywiście nie jest ona najkorzystniejsza.

Ważne informacje- kurs dinara, bezpieczeństwo

Podczas wymiany gotówki musimy być zawsze ostrożni i najlepiej robić to w hotelach lub bankach. Aktualny kurs dinara w stosunku do euro wynosi:

1TND= 0, 50EUR.

Pamiętajmy o tym, aby przed wyjazdem sprawdzić aktualny kurs, wówczas będzie nam łatwiej zaplanować wakacyjny budżet i będziemy też wiedzieć na ile możemy sobie pozwolić, aby całkowicie nie spustoszyć swojego portfela.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO