TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Tunis - pogoda i atrakcje turystyczne w stolicy Tunezji

Tunis jest to tętniące życiem miasto, które jest zarówno stolicą Tunezji jak i najważniejszym ośrodkiem turystycznym, kulturalnym i politycznym tego kraju. Jest to miasto o bardzo malowniczym położeniu nad Jeziorem Tunickim, które poprzez zatokę jest połączone z Morzem Śródziemnym. Znajdziemy tam zarówno wspaniały port jak i lotnisko. Jak na stolicę przystało, pełno tam nowoczesnych atrakcji w postaci dyskotek, klubów i restauracji. Najbardziej rzuca się w oczy połączenie zabytkowych budowli z nowoczesnymi, które to spotkamy w Tunisie na każdym kroku. Wbrew pozorom wcale to nie umniejsza świetności tego miasta, wręcz przeciwnie, sprawia, że jest ono naprawdę wyjątkowe.

Pogoda w Tunisie

Jak przystało na klimat śródziemnomorski który cechuje Tunis, przez wiele miesięcy w roku jest tam bardzo ciepło i sucho. Praktycznie już od maja, a kończąc na październiku, praktycznie nie pada i temperatury wynoszą średnio 25’ C. W zimowych miesiącach temperatura powietrza wynosi około 10’ C, jednak jest bardzo duża wilgotność powietrza ze względu na spore i częste opady deszczu.

Tunis- atrakcje turystyczne

Co warto zobaczyć w Tunisie? Ciężko nawet w jednym artykule to streścić. Trzeba przyjechać i przekonać się na własne oczy o wyjątkowości tego miejsca. Jak to stolicy i dużym mieście jest tłoczno, głośno i kolorowo. Mimo tego spacerując uliczkami można dostrzec wiele śladów przeszłości i poznać historię, nie tylko Tunisu lecz całej Tunezji.

Najciekawsze miejsca:

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO