TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Thugga (Dougga) - pogoda, zwiedzanie teatrów, łaźni i świątyń>

Od 1997 roku miasto Thugga jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to naprawdę niezwykłe miejsce i najlepiej zachowane ruiny rzymskiej metropolii. Każdy miłośnik historii i architektury będzie zachwycony tym miejscem, wspaniałą panoramą i niezwykle ciekawą historią. Miasto jest malowniczo położone na wzgórzu i zaskoczy każdego, dużą ilością rozmaitych zabytków.

Zwiedzanie Thugga

W Thugga można zobaczyć bardzo dobrze zachowane starożytne łaźnie i liczne świątynie. Naprawdę zachwycający jest Kapitol i teatr na 3500 osób. Budynek Kapitolu został w przeszłości podarowany miastu przez znany i szanowany wówczas ród Marcia. W środku stała niegdyś ogromna rzeźba Jowisza, którą dziś można oglądać w muzeum Bardo w Tunisie. Warto wiedzieć, że wiele pojedynczych rzeźb i elementów z tego miasta, zostało wywiezione do różnych muzeum, aby uchronić je przed zniszczeniem i kradzieżą.

Thugga zachwyci również wspomnianym już wcześniej teatrem, który jest obecnie odrestaurowany i odbywają się w nim festiwale.

Pogoda w Thugga

Tak jak cała Tunezja północna, tak i Thugga znajduje się w zasięgu klimatu podzwrotnikowego. Zatem przez cały niemal rok jest tam dość ciepło, a w sezonie letnim wręcz upalnie. Temperatury przekraczają wówczas 30’ C i jest naprawdę gorąco. W zimowych miesiącach jest nieco chłodniej, jednak jak na warunki zimowe dość ciepło. Temperatura powietrza w dzień wynosi wówczas około 17’ C w dzień i 6’ C w nocy.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO