TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Temperatury wody w morzu w Tunezji

Północny i wschodni brzeg Tunezji opływa Morze Śródziemne. Długość tego nieregularnego wybrzeża wynosi 1148 km, zatem jak na stosunkowo niewielki kraj jest to dość imponująca powierzchnia. Choć  niewątpliwie wybrzeże Morza Śródziemnego należy do największych atrakcji tego kraju, to nie jest to jego jedyny atut.

Temperatury wody

Morze Śródziemne jest bardzo ciepłe, zatem przyciąga turystów z Europy jak magnes. Temperatury wody w najzimniejszych miesiącach wynoszą 14° C, a w najcieplejszych 28° C. Ten najwyższy pułap często utrzymuje się od czerwca do listopada, zatem śmiało można się wówczas kapać.

Ciekawostki

Miłośnicy sportów wodnych a zwłaszcza nurkowania, upodobali sobie wody wybrzeża tunezyjskiego, gdyż znajdują się tam wspaniałe rafy koralowe. Warto jednak wiedzieć, że wody te są dość niebezpieczne i nieprzewidywalne, zatem nurkować w nich powinni jedynie bardzo doświadczeni nurkowie. Ze względu na stosunkowo wysokie temperatury wody przez cały rok, można śmiało nurkować przez większość miesięcy w roku.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO