TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Susa - pogoda i atrakcje

Susa to 190000 miasto w Tunezji, położone nad samym Morzem Śródziemnym. Jest to bardzo znany i lubiany kurort turystyczny, który rocznie odwiedza cała rzesza turystów z całego świata. Przyjazny klimat i piękna pogoda przez większość miesięcy w ciągu roku dopełnia całości. W miesiącach letnich możemy spodziewać się tam upałów, które dochodzą do 35° C, jednak wiaterek z nad morza znacznie je łagodzi i sprawia, że jest naprawdę przyjemnie.

Atrakcje w Susa

Najbardziej znanym i cenionym zabytkiem jest Medyna, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponadto jest ona otoczona wspaniałymi murami obronnymi i oddziela starą część miasta od nowej. Warto zobaczyć również klasztor muzułmański tzw. ribat, a także Wielki Meczet z 851 roku. Oprócz zwiedzania wyżej wymienionych zabytków, koniecznie trzeba zajrzeć na miejscowy targ, na którym kupimy praktycznie wszystko. Nas europejczyków zachwyci różnorodność egzotycznych przypraw, owoców i warzyw. Ponadto wiele tradycyjnych, ręcznie robionych wyrobów, które mogą być wspaniałą pamiątką z wakacji.

O czym należy pamiętać?

Tak jak już wspomnieliśmy Susa to bardzo atrakcyjne miejsce turystyczne. W miesiącach letnich jest tam naprawdę bardzo tłoczno i gwarnie. Warto zatem pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zachowaniu ostrożności w publicznych miejscach. Szczególnie bądźmy uważni tam, gdzie są duże skupiska ludzkie, jak na przykład na targu. Tam naprawdę grasują kieszonkowcy i nie są to wcale wymyślone historie. Najczęściej też to właśnie turyści padają ich ofiarą, gdyż są uważani za ludzi bogatych.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO