TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Styczeń - pogoda w Tunezji w styczniu – temperatury

Tunezja jest tak piękna i fascynująca, że warto ją odwiedzić o każdej praktycznie porze roku. Temperatury powietrza są przez cały rok stosunkowo wysokie, zatem bez problemu można jechać nawet w styczniu. Pogoda w poszczególnych regionach Tunezji różni się nieznacznie, zatem najlepiej przed wyjazdem sprawdzić dokładne prognozy dla regionu w który się wybieramy.

Tunezja- pogoda w styczniu

Styczeń w Tunezji przywita nas dość wysokimi temperaturami jak na tę porę roku, zwłaszcza w porównaniu z temperaturami, które w styczniu mamy w Polsce. Temperatury powietrza wynoszą około 17° C w dzień i około 6° C w nocy. Pamiętajmy o tym, że w rejonach górskich i na Saharze może być o wiele chłodniej, z tym że na Saharze temperatura spada bardzo mocno w nocy. Temperatura wody w styczniu w Tunezji wynosi średnio 12° C, zatem nie można korzystać z kąpieli morskich.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc do Tunezji w styczniu należy zabrać ze sobą zarówno lżejsze ubrania jak i te cieplejsze. Pamiętajmy, że gdy nawet w dzień przywita nas słońce i będzie można spacerować tylko w sweterku, to nocą będzie o wiele chłodniej i podczas spacerów możemy zmarznąć. Jeżeli planujemy wyprawę na Saharę, to musimy również zabrać bardzo ciepłą odzież, gdyż noce bywają tam naprawdę bardzo zimne i temperatura często spada nawet poniżej zera.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO