TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Październik - pogoda w Tunezji w październiku – temperatury

W Polsce październik to już jesień w pełnej krasie, a w Tunezji wciąż trwa lato. Warto więc wybrać się wówczas tam na urlop, aby przedłużyć sobie polskie wakacje. Choć i w Tunezji już można dostrzec pierwsze oznaki nadchodzącej jesieni, jednak są one bardzo subtelne i wkraczają naprawdę małymi kroczkami, a nie tak jak w Polsce siedmiomilowymi butami.

Temperatury powietrza i wody

Temperatury powietrza w październiku wynoszą w Tunezji około 26° C w dzień i 18° C w nocy. Temperatury wody wynoszą 23° C, zatem wciąż można korzystać z uroków wspaniałego wybrzeża. Widzimy więc, że w temperaturach nie widać wcale nadchodzącej jesieni, jedynie jest to widoczne w coraz krótszym dniu i coraz częstszych opadach deszczu. Są one jednak jeszcze słabe i występują raczej rzadko, więc nie powinny popsuć nam humoru.

Przed podróżą

Przed podróżą warto zastanowić się, co będziemy robić już w Tunezji, gdyż pod tym kątem trzeba będzie spakować swój bagaż. W październiku może zarówno świecić słońce jak i padać deszcz, zatem trzeba będzie zabrać parasol i okulary. Ponadto gdy postanowimy w przerwach opalania wybrać się na wycieczkę w góry czy też na pustynię, to trzeba zabrać ciepłe ubrania, gdyż w październiku jest tam bardzo zimno, szczególnie nocą. Odpowiednie przygotowanie do podróży pozwoli nam spędzić wspaniały urlop, bez zbędnych nerwów i niespodzianek.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO