TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Marzec - pogoda w Tunezji w marcu – temperatury

Marzec w Tunezji nie zawsze przywita nas gorącym słońcem, choć godzin słonecznych z każdym dniem przybywa. Najwięcej opadów jest na północy kraju, w rejonie wybrzeża Morza Śródziemnego. Coraz częściej jednak świeci słoneczko a temperatury powietrza rosną dość szybko. Przy tym przyroda po obfitych deszczach wspaniale rośnie i jest naprawdę piękna. Nie ma też wysokich upałów, więc można spacerować i zwiedzać do woli, bez obawy, że słońce nas poparzy.

Co robić w Tunezji w marcu?

Odpowiadając na tytułowe pytanie: Co robić w Tunezji w marcu? Odpowiadamy: wszystko! Jest ciepło, choć nie ma jeszcze upałów, można więc zwiedzać historyczne zabytki i spacerować po pięknych plażach. Choć temperatury wody są jeszcze dla wielu za niskie, to jednak śmiało można nurkować czy też pływać łodzią. Jeżeli trafimy na deszczowa pogodę, to warto schować się na miejscowym targu i delektować się szałem zakupów. Trzeba bowiem wspomnieć, że miejscowe suki( targi) są najczęściej zadaszone, choć nie z powodu deszczu lecz słońca, które w letnich miesiącach po trafi być dokuczliwe. Przed deszczem można też schować się w licznych muzeach i restauracjach. Trzeba bowiem zasmakować w regionalnej kuchni, która zachwyci nawet tych najwybredniejszych smakoszy.

Pogoda w marcu

Temperatury powietrza w marcu w Tunezji wynoszą około 20° C w dzień i 15° C w nocy. Jedynie w rejonach pustynnych jest w dzień o kilka stopni więcej, jednak w nocy temperatura drastycznie spada, nawet o 20° C. Temperatura wody w marcu wynosi około 16° C i z każdym słonecznym dniem jest coraz cieplejsza.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO