TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Maj - pogoda w Tunezji w maju – temperatury

Maj w Tunezji na pewno przywita nas mocnym słońcem, choć możliwe są jeszcze krótkotrwałe opady deszczu. Nie są one jednak zbyt intensywne, długotrwałe i zawsze szybko wychodzi słoneczko. Maj jest bardzo piękną porą roku, roślinność bujnie rośnie, wszystko zaczyna kwitnąć. Wyobraźcie sobie drzewka pomarańczowe, figowe czy też cytrynowe, które kwitną w otoczeniu jeszcze piękniejszych ziół i rozmaitych kwiatów. Nie tylko widoki są boskie, gdyż nieziemskie zapachy urzekają równie mocno.

Pogoda w Tunezji w maju

Temperatury powietrza w maju wynoszą około 28° C w dzień i 15° C w nocy. Temperatura wody wynosi 20° C, zatem można śmiało wskakiwać i rozkoszować się kąpielą w morskich falach. Rzadko pada deszcz, a jeżeli już nam się przytrafi, to będzie to przyjemna przerwa od palącego słońca.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc do Tunezji w maju należy zabrać ze sobą lekką i przewiewna odzież. Warto wziąć ze sobą okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że noce są chłodniejsze i na wieczorny spacer na pewno przyda nam się ciepły sweter. Jeżeli planujemy wyprawę w góry, to trzeba zaopatrzyć się  w wygodną i ciepłą odzież, gdyż jest tam o wiele chłodniej niż na wybrzeżu.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO