TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Kartagina - pogoda w morskiej twierdzy i historia

Kartagina to starożytne miasto, które w czasach swojej świetności było bardzo ważnym ośrodkiem handlowym i politycznym. Jednak od momentu gdy wdała się w szereg wojen z Rzymem, to choć dzielnie się walczyła, to jednak została w wyniku 3 wojen punickich praktycznie doszczętnie zniszczona. Szybko jej mieszkańcy przenieśli się w inne regiony i miasto całkowicie opustoszało.

Kartagina dawniej i dziś

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Kartagina w III w. n. e. była prawdziwą potęgą. Był to zarówno ważny ośrodek polityczny ówczesnych władz, jak również ośrodek handlowy. Ze względu na swoje strategiczne położenie, twierdza morska była punktem spornym pomiędzy Kartagińczykami i Rzymianami. Mimo swojej wielkiej potęgi, w wyniku licznych walk została zniszczona. Dziś pozostały jedynie ruiny, w których możemy dopatrywać się tej wspomnianej świetności. Dzisiejsza Kartagina to tak naprawdę przedmieścia Tunisu, które są jednym z najbardziej ekskluzywnych i chronionych miejsc w Tunezji, gdyż właśnie tam znajduje się pałac prezydencki.

Kartagina- pogoda

Kartagina znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego. Lata zatem są tam bardzo gorące i suche, a zimy łagodne i z obfitymi opadami deszczu. Temperatury powietrza w najcieplejszych miesiącach wynoszą około 34° C a temperatura wody wynosi około 25° C. W najzimniejszych miesiącach temperatura powietrza wynosi około 17° C w dzień i 6° C w nocy. Temperatura wody wynosi wówczas około 14° C.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO