TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Język w Tunezji – rozmówki

Oficjalnym i urzędowym językiem w Tunezji jest język arabski. Mimo tego, w większości urzędów i miejsc publicznych, bez problemu można porozumieć się po francusku, gdyż w każdej szkole jest on językiem obowiązkowym i jest powszechnie nazywany jako język handlowy. Jadąc do Tunezji warto zabrać ze sobą rozmówki lub też nauczyć się choć kilku podstawowych zwrotów.

Odmiany arabskiego

W Tunezji jest stosowana pewna specyficzna odmiana języka arabskiego, która występuje jedynie w Tunezji, stąd też często usłyszymy, że językiem obowiązującym jest tunezyjski arabski. Także w poszczególnych regionach kraju spotkać się można z różnymi dialektami, które różnią się miedzy sobą. W regionach turystycznych często spotyka się w mowie mieszkańców zapożyczenia z innych języków, zwłaszcza z francuskiego i angielskiego. W hotelach i kurortach turystycznych bez problemu porozumiemy się po angielsku.

Podstawowe zwroty

Poniżej podajemy kilka podstawowych zwrotów w języku tunezyjskim- arabskim:

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO