TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Grudzień - pogoda w Tunezji w grudniu – temperatury

Większość z nas ma obawy przed wyjazdem na urlop do Tunezji w grudniu. Choć faktycznie jest coraz chłodniej, to jednak jest to tak piękny kraj, że warto tam pojechać o każdej porze roku. Każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie, miłośnicy antycznych zabytków wspaniałe ruiny i budowle, a  miłośnicy przyrody, piękne góry i egzotyczną florę i faunę.

Grudzień w Tunezji- pogoda

Temperatury powietrza w grudniu w Tunezji wynoszą około 18° C w dzień i 7° C w nocy. Temperatura wody jest coraz chłodniejsza i wynosi 17° C. Coraz więcej jest dni pochmurnych i często pada deszcz, zwłaszcza w rejonach Morza Śródziemnego. W górach temperatury spadają o wiele bardziej i oscylują w granicach 0° C, choć niekiedy możliwe są nawet temperatury ujemne.

Tunezja od kuchni

Będąc w Tunezji w grudniu, zwłaszcza gdy pogoda się zepsuje, to warto bliżej przyjrzeć się tradycyjnej kuchni tego regionu. Warto wybrać się na taką kulinarną wycieczkę po Tunezji i sprawdzić jak różne są tradycje kulinarne w różnych regionach. Choć potrawy w całej Tunezji bazują na świeżych warzywach, owocach i rybach, to jednak są dość znaczne różnice, zwłaszcza pomiędzy kuchnią na wybrzeżu a resztą kraju. Na wybrzeżu, gdzie przewija się od lat dużo obcokrajowców, widoczne są wpływy z europy. Znajdziemy więc wiele potraw podobnych do tych, które spotykamy w Polsce. Bez problemu zamówimy więc pizze czy też frytki.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO