TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Dżerba - pogoda, przewodnik, wczasy

Dżerba to niewielkiej wielkości wyspa, na której panuje idealny klimat do wakacyjnego wypoczynku. Jedno miasto, kilka wiosek i tysiące palm tworzą bardzo egzotyczny klimat. Do tego wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych i do jazdy na rowerze. Wyspa jest stosunkowo niewielka więc można ją śmiało zwiedzić przez jeden dzień, choć warto zakwaterować się w jakimś hotelu i pozostać tam trochę dłużej.

Houmt Souk- jedyne miasto

Houmt Souk jest to jedyne miasto na Dżerbie. Jego centralnym miejscem jest targ, na którym można kupić wspaniałe wyroby tutejszych rzemieślników. Ręcznie tkane dywany, wyroby garncarskie i egzotyczna biżuteria, mogą być wspaniałą pamiątką z wakacji. W mieście jest wiele kameralnych kafejek i restauracji, w których można zasmakować w miejscowym jedzeniu. Główne zabytki to wspaniała architektura sakralna w postaci meczetów i wspaniałej synagogi żydowskiej.

Ciekawostki

Wyspa Dżerba to wspaniałe miejsce na spędzenie urlopu. Piękne plaże, dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, ciekawa architektura sakralna jak również ciekawa kultura i różnorodność tamtejszego społeczeństwa, zachęcają do poznania tego niezwykłego miejsca. Ponadto bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, w postaci wielu ekskluzywnych hoteli, oraz liczne restauracje, wypożyczalnie sprzętu i wiele innych atrakcji.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO