TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Czy w Tunezji jest bezpiecznie?

Jadąc do Tunezji nie powinniśmy obawiać się jakoś szczególnie o swoje bezpieczeństwo. Sytuacja polityczna tego kraju jest obecnie ustabilizowana i nie ma tam żadnego zagrożenia. Zawsze jednak może wydarzyć się jakaś sytuacja czy też konflikt niespodziewanie. W takich sytuacjach należy nie mieszać się absolutnie do spraw miejscowych i najlepiej opuścić zagrożone miejsce. Pamiętajmy też o tym, żeby nie wdawać się w żadne dyskusje polityczne z miejscowymi ludźmi, bo na tym polu najłatwiej o konflikt i kłopoty.

Największe zagrożenia

Choć Tunezja to kraj bardzo bezpieczny w porównaniu z innymi krajami afrykańskimi, to jednak zawsze w obcym kraju należy być ostrożnym i z szacunkiem odnosić się do miejscowych ludzi. Największym zagrożeniem dla turystów są drobni kieszonkowcy i wyłudzacze pieniędzy. Ci pierwsi grasują w dużych skupiskach ludzkich, a ci drudzy wszędzie tam, gdzie są turyści. Wyłudzanie polega na sprzedaży różnych przedmiotów, tak aby sprawdzić czy mamy przy sobie gotówkę i czy jesteśmy podatni na takie zaczepki. Takie osoby sprzedają praktycznie wszystko i zawsze są to przedmioty o znikomej wartości, a oczywiście żąda się od nas niebotycznych kwot. Najwięcej takich oszustów grasuje w rejonach pustynnych i w środkowej części kraju.

Środki ostrożności

Przede wszystkim w Tunezji trzeba z szacunkiem odnosić się do Religi, gdyż jest to naprawdę czuły punkt tamtejszej ludności. Po drugie pamiętajmy o tym, że najbezpieczniej jest w kurortach, zatem po zmroku lepiej się od nich nie oddalać. Nie nośmy też przy sobie dużej ilości gotówki, pilnujmy dokumentów i kart kredytowych.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO