TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Czerwiec - pogoda w Tunezji w czerwcu – temperatury

Tunezja w czerwcu przywita nas gorącym słońcem i tłumami turystów. Sezon już w pełni, więc ściągają ze wszystkich stron świata, wylegują się na plażach i spacerują wąskimi uliczkami tunezyjskich miast. Począwszy od czerwca, poprzez lipiec i sierpień, Tunezja tętni podwójnym życiem. Obok życia rdzennych mieszkańców, w kurortach toczy się leniwie życie przybyszów.

Pogoda w czerwcu

Temperatury powietrza w czerwcu w Tunezji wynoszą około 33° C w dzień i 18° C w nocy. Temperatura wody sprzyja kąpielą i szaleństwom w morskich falach, wynosi wówczas 22° C i jest naprawdę bardzo przyjemna. Większość dni jest słoneczna i praktycznie nie pada w ogóle deszcz. Z nad morza wieje również lekki wiaterek, który przy rosnących w zawrotnym tempie temperaturach jest bardzo przyjemny.

O czym należy pamiętać?

Jadąc do Tunezji w czerwcu, trzeba pamiętać o tym, że panują tam już prawdziwe upały i musimy się do nich odpowiednio przygotować. Trzeba pamiętać o przewiewnym ubraniu i kremach z filtrem. Zawsze trzeba mieć przy sobie butelkę z wodą nie gazowaną, tak aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. W południe gdy temperatury powietrza są najwyższe, trzeba koniecznie schować się przed słońcem i odpocząć.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO