TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Ciekawostki o Tunezji

Tunezja to piękny kraj i każdy powinien go odwiedzić. Warto spędzić choć kilka dni na wspaniałym wybrzeżu Morza Śródziemnego, a także pospacerować po górach czy też wybrać się na wycieczkę po pustyni. To właśnie jest piękne w Tunezji, na stosunkowo niedużym przecież obszarze znajdziemy całą masę atrakcji przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych. Warto spacerować wąskimi uliczkami tunezyjskich miast i poznawać ich historię i odkrywać ich tajemnice.

Ciekawostki o państwie i jego mieszkańcach

Tunezja zajmuje obszar o połowę mniejszy niż Polska. Prawie połowę tego obszaru stanowią tereny pustynne, które nie są ani zamieszkane ani w żaden sposób zagospodarowane. Po prostu przyroda na to nie pozwala. Ludność Tunezji to około 10 milionów ludności, która skupia się na tym pozostałym, niewielkim przecież obszarze. Można więc wyobrazić sobie jak duża jest gęstość zaludnienia w tym kraju.

Gdy pierwszy raz będziemy w Tunezji, to zaskoczy nas na pewno olbrzymi kontrast pomiędzy biedą miejscowych ludzi, a przepychem nadmorskich kurortów. Ponadto zastanawiające jest to, że Tunezyjczycy mimo tego są zawsze weseli i radośni, także bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów.

Ciekawostki o otoczeniu

Większość turystów w Tunezji zatrzymuje się w dużych kurortach, gdzie są otoczeni wspaniałą obsługą i wieloma wygodami. Na plażach hotelowych jest czysto, elegancko, są leżaki, parasole, kosze, wszystko czego można zapragnąć. Kelnerzy biegają z tacami po plaży i donoszą zimne napoje, prawdziwy raj na ziemi. Jednak gdy wyjdziemy za strefę hotelową, to poczujemy niesmak i dyskomfort, zobaczymy bowiem brudne plaże, wszędzie pełno śmieci i okropnej biedy. Ten kraj tak samo zachwyca jak i zaskakuje i warto o tym pamiętać jeszcze przed podróżą.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO