TunezjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wczasy w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

Al-Dżamm - pogoda, przewodnik, antyczne ruiny

Al.-Dżamm to niewielka miejscowość we wschodniej Tunezji, która nie jest typową miejscowością turystyczną i znanym kurortem, jednak posiada ciekawą historię i kilka wysokiej klasy zabytków antycznych, które z całą pewnością warto zobaczyć. Jest to miejscowość, gdzie czuje się już przedsmak Sahary, zatem jest tam naprawdę gorąco. Jeśli chodzi o pogodę, to zwłaszcza w miesiącach letnich upały często dochodzą do 40’ C. Warto więc ten region zwiedzić w miesiącach chłodniejszych, gdy temperatury są nieco niższe.

Zabytki Al-Dżamm

Największe wrażenie robi olbrzymich rozmiarów amfiteatr rzymski, a raczej ruiny amfiteatru. Warto wiedzieć, że budowla ta była budowana przez 8 długich lat i w czasach swojej świetności, mogła pomieścić 35 000 widzów. Oprócz tej budowli, można zwiedzić tam również dwa inne amfiteatry, które nie są już tak wielkie i oczywiście nie robią już na turystach większego wrażenia. Warto również zwiedzić tutejsze muzeum, które posiada mnóstwo eksponatów, które są przechowywane zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz, na ogrodzonym i strzeżonym obszarze.

Ciekawostki o Al-Dżamm

Warto wspomnieć, że w Al-Dżamm kręcono kilka znanych filmów, w tym słynnego na cały niemal świat Gladiatora. W tej miejscowości natkniemy się z całą pewnością na wielu handlarzy pamiątek, warto być ostrożnym i stanowczym. Ten region znany jest z wielu kradzieży i niezbyt przyjemnych i kulturalnych „handlowców”. Ludzie żyją tam o wiele biedniej niż w rejonach wybrzeża, zatem każdy turysta jest nagabywany i zaczepiany. Należy zatem wybierać się tam tylko w zorganizowanych grupach i nie warto się od nich oddalać.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Tunezja wczasy i pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaPogoda.com

200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO